W I Płockim Marszu Równości uczestniczyć będzie trójka europosłów

W Marszu Równości, który po raz pierwszy przejdzie ulicami Płocka, weźmie udział trzech deputowanych do Parlamentu Europejskiego.

· 1 min read
W I Płockim Marszu Równości uczestniczyć będzie trójka europosłów

W I Płockim Marszu Równości, który już 10 sierpnia przejdzie ulicami miasta, weźmie udział trzech deputowanych do Parlamentu Europejskiego: Robert Biedroń, Rasmus Andresen z Niemiec oraz Julie Ward z Wielkiej Brytanii.

Jeszcze przed samym Marszem będzie miało miejsce spotkanie trójki deputowanych do Parlamentu Europejskiego z przedstawicielami i przedstawicielkami organizacji LGBTQ w Polsce. Podczas rozmów poruszony zostanie temat możliwości wsparcia ze strony Europarlamentu w przeciwdziałaniu nienawiści oraz przemocy wobec osób LGBTQ, co jest wynikiem m.in. ostatnich wydarzeń z Białegostoku, kiedy to podczas Marszu Równości doszło do ataków na uczestników i uczestniczki oraz nagonką prowadzoną przez media finansowane przez obóz rządzący.

Wiadomo też, że po Marszu Równości, a konkretniej od 15:30 do 16:00, odbędzie się konferencja prasowa dla mediów, na którą zapraszają organizatorzy i organizatorki Marszu Równości w Płocku.

Po zakończeniu Marszu, pomiędzy 15:30 a 16:00, zapraszamy media na konferencję prasową europosła Rasmusa Andresena przed Płockim ratuszem powiedział Mateusz Goździkowski, jeden z organizatorów I Płockiego Marszu Równości.

Organizatorzy i organizatorki Marszu Równości chcą również podkreślić, aby uczestnicy i uczestniczki Płockiego Marszu Równości dbali o swoje bezpieczeństwo oraz "idąc i wracając z Marszu nie prowokowali sytuacji, które temu bezpieczeństwu mogłyby zagrażać".

Czytaj więcej: 10 sierpnia odbędzie się I Płocki Marsz Równości


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO