W listopadzie rusza Apple TV Plus

Rynek streamingowy wkrótce powita nowego gracza, którym będzie firma Apple, która chce zdobyć część rynku. Wiadomo jednak, że Apple TV Plus będzie trochę droższe niż usługi konkurencji.


W listopadzie rusza Apple TV Plus

Firma z nadgryzionym jabłkiem, na czele której stoi Tim Cook, aktywnie pracuje nad nowymi usługami i rozwiązaniami w branży streamingowej, aby dogonić obecnych liderów na tym rynku. Sama migracja z aplikacji Muzyka do Apple Music nastąpiło w sposób udany, dzięki czemu Apple wyprzedziło Spotify w Stanach Zjednoczonych. Apple pracuje teraz nad własną platformę streamingową z serialami oraz filmami.

Wiadomo też, że zarząd spółki ma ogromne oczekiwania w stosunku do usługi, która zostanie uruchomiona w listopadzie 2019 roku. Sam budżet jaki został przeznaczony to łącznie 6 miliardów dolarów amerykańskich.

Miesięczny abonament Apple TV Plus będzie kosztował 9,99 dolara, a więc trochę więcej niż usługi typu Amazon Prime Video, Disney+ oraz Netflix. Wiemy również o tym, że firma Apple dla użytkowników usługi szykuje dostęp do takich produkcji jak Truth Be Told, Amazing Stories, Home, Dickinson czy też See.

Sam ruch firmy jest zrozumiały, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że sprzedaż Apple w 2016 roku się zdecydowanie pogorszyła, a na wizerunku firmy pojawiły się pierwsze skazy związane z tym, że użytkownicy zaczęli podchodzić ze sceptycyzmem wobec innowacyjnego wizerunku firmy z nadgryzionym jabłkiem. Stąd decyzje firmy o uruchomieniu takich usług jak Apple TV Plus, Apple News+ czy też Apple Music.Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO