W Londynie powstał sklep Banksy'ego

Nowy sklep Banksy'ego został otworzony w Londynie. Jednak dostanie się do niego nie będzie takie łatwe, gdyż nie da się wejść do środka.


W Londynie powstał sklep Banksy'ego

Banksy jest artystą znanym na całym świecie, a jego popularność nie słabnie, na co wpływa między innym to, iż potrafi podgrzać atmosferą wokół siebie. W ostatnim czasie Banksy otworzył swój sklep Gross Domestic Product, czyli Produkt Krajowy Brutto. Obiekt powstał na rogu krzyżujących się ze sobą ulic Frith Road oraz Church Street w południowej części Londynu.

Artysta poinformował o nowym sklepie pisząc na Instagramie:

Otwieram dziś sklep (choć drzwi się nie otwierają). Jest w Croydon. Najlepiej oglądać go w nocy.

Sklep Gross Domestic Product można potraktować jako instalację artystyczną, a nie obiekt handlowy, jednak przedmioty, które się w nim znajdują, są na sprzedaż. Można znaleźć tam m.in. wycieraczki, które zostały wykonane z kamizelek ratunkowych przez uchodźczynie znajdujące się w greckich obozach, policyjne hełmy, które zostały zmodyfikowane i tym samym przerobione na końcowy produkt w postaci kul dyskotekowych.

Otworzenie sklepu jest odpowiedzią artysty na nielegalną sprzedaż pocztówek z jego twórczością. Całość dochodów pochodzących ze sprzedaży ma trafić do aktywistki Pii Kemp, która zorganizowała pomoc dla uchodźców i uchodźczyń na Morzu Śródziemnym.

Konkretnie środki finansowe mają zostać wykorzystane w celu zakupienia nowej łodzi ratunkowej dla uchodźców i uchodźczyń, gdyż wcześniejsza została skonfiskowana przez władze Włoch.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO