W Paryżu powstał pierwszy ekologiczny cmentarz

Zamiast nagrobków drewniane tablice, a także kartonowe trumny. W Paryżu został stworzony pierwszy ekologiczny cmentarz.


W Paryżu powstał pierwszy ekologiczny cmentarz

Naukowcy i technolodzy pracują nad znalezieniem rozwiązań na długowieczność, jednak równolegle do nich inni zajmują sie tworzeniem ekologicznych cmentarzy, aby z życiem rozstać się w sposób przyjazny dla naturalnego środowiska.

Tymczasem coraz częściej pojawia się temat pochówków, które byłyby przyjazne dla środowiska naturalnego. Przykładem mogą być ekologiczne garnitury z grzybów. Jednak nadal jest przed nimi długa droga, aby takowe pochówki stały się normą.

Problemem nie jest tutaj tylko przywiązanie do niektórych tradycji oraz obrzędów, ale też brak dostępu do ekologicznych rozwiązań. Chociaż francuska stolica udowodniła, iż możliwe jest stworzenie ekologicznego cmentarza.

Cmentarz, o którym mowa, zlokalizowany jest Ivy-sur-Seine. Tutaj można przypomnieć, iż znajduje się też tam nekropolia, która powstała w 1874 roku i liczy obecnie 28 hektarów. To właśnie na przedmieściach Paryża zostało wydzielone specjalne miejsce, gdzie będą odbywały się wyłącznie zielone pochówki osób zmarłych.

Źródło: Miasto Paryż

Władze Paryża poinformowały, że zamiast tradycyjnych nagrobków będą tam umieszczane tablice drewniane, które będą wymieniane co 10 lat. Trumny zaś, w których będą pochowane ciała zmarłych, będą kartonowo lub z nielakierowanego drzewa, aby były w pełni biodegradowalne. Co więcej, ciała osób zmarłych będą musiały być ubrane jedynie w stroje stworzone z biodegradowalnych materiałów. Ponadto wykluczone jest balsamowanie zwłok.

Aktualnie na "zielonym" cmentarzu jest 150 miejsc na pochówki ekologiczne. Nie jest to co prawda duża liczba, jednak należy pamiętać o tym, że wiele miast, w tym francuskich, stoi przed problemem braku nowych stref na cmentarze. Dlatego też władze Paryża zamiast rozkładać ręce postanowiły krok po kroku tworzyć nowy cmentarz, czego początkiem jest wydzielenie obecnej strefy.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO