Walmart rozważa uruchomienie platformy streamingowej

Walmart jest zainteresowany wejściem na rynek strumieniowania gier w chmurze.

· 2 min read
Walmart rozważa uruchomienie platformy streamingowej

Usługi związane ze strumieniowaniem gier w chmurze obliczeniowej w ostatnim czasie są gorącym tematem, co jest związane bezpośrednio z tym, że Google ogłosił powstanie własnej platformy do strumieniowania gier w chmurze Stadia.

Google przedstawił platformę streamingową Stadia.

Nikt się jednak nie spodziewał, że kolejną firmą, która rozważa możliwość uruchomienia własnej usługi strumieniowania gier w chmurze, jest Walmart, jedna z największych detalicznych korporacji na świecie. Może wydawać się to nieprawdopodobne, jednak przedsiębiorstwo to ma wystarczający kapitał na sfinansowanie projektu platformy streamingowej.

Walmart, przynajmniej teoretycznie, jest w stanie uruchomić własną platformę na swojej infrastrukturze. Już teraz firma dysponuje dużą infrastrukturą sieciową, którą stanowią centra danych obecnie skupionych na przechowywaniu i przetwarzaniu informacji związanych z klientami oraz danymi firmy.

Gdyby Walmart uruchomił własną platformę, to byłaby ona podobna do Stadii ze względu na fakt zależności od centrów danych, takich samych jak te tworzące infrastrukturę firm takich jak Apple, Microsoft czy też Google. Jednak należy zwrócić uwagę, że Walmart nie zamierza, przynajmniej na chwilę obecną, rozwijać własnej chmury. Firma nie tak dawno rozpoczęła pięcioletnią współpracę z Microsoftem, aby móc wykorzystać platformę i produkty oparte na Azure oraz Microsoft 365 przy projektach związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem danych. Nie można też pominąć tego, że Microsoft także pracuje nad własną usługą strumieniowania gier.

W ostatnim czasie Walmart stracił obecnego CTO Jeremy'ego Kinga, który postanowił odejść z firmy po 8 latach pracy. Odejście Kinga i plany Microsoftu związane z rozwiązaniami do strumieniowania gier nie wróżą dobrze planom korporacji detalicznej, która rozgląda się za możliwością uruchomienia własnej platformy.

Ponadto Walmart nadal pozostaje w pamięci wielu graczy po tym, jak próbował sprzedawać własne komputery do gier pod marką Overpowered. Problemy związane ze słabą jakością sprzętu oraz obsługą klienta były czynnikami, które szybko wpłynęły na nieudany start projektu.

Jeszcze nie tak dawno Walmart miał zamiar konkurować z firmą Netflix, jednak plany zostały odłożone na bok. Nie oznacza to jednak, iż firma nie spróbuje wejść na rynek usług strumieniowania wideo.


Technologie bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO