We Francji wystawiono prawie 450 mandatów za napastowanie kobiet w miejscach publicznych

Nowe regulacje prawne, które zostały wprowadzone przez francuskie Zgromadzenie Narodowe, już obowiązują we Francji, gdzie większość Francuzek była ofiarą molestowania lub napaści na tle seksualnym.

· 1 min read
We Francji wystawiono prawie 450 mandatów za napastowanie kobiet w miejscach publicznych

We Francji nawet 53 procent Francuzek było ofiarą przestępstw takich jak napaść na tle seksualnym czy też molestowanie. Większa liczba kobiet doświadczyła tak samo niechcianego zachowania w komunikacji miejskiej, w tym niechcianych zalotów.

W związku z tym już latem zeszłego roku została przegłosowana nowa ustawa, która wprowadziła nowe regulacje prawne obowiązujące na terenie całej Francji. Nowe prawo miało na celu sprawić, aby obywatelki Francji mogły czuć się bezpieczniej na ulicach francuskich miejscowości.

Od momentu wejścia w życie nowej ustawy napastowanie kobiet jest karane finansowo grzywną w wysokości od 90 do 750 euro. Jedną z pierwszych osób, które przekonały się o tym, że nowe regulacje prawne obowiązują i są egzekwowane w sposób skutecznych, był jeden z mężczyzn, który dopuścił się napastowania 21-letniej kobiety w jednym z podparyskich autobusów.

Francuska ministra do spraw równości płaci, Marlene Schiappa, poinformowała, że już w ciągu ośmiu miesięcy od momentu wprowadzenia nowych przepisów prawnych chroniących kobiety przed napastowaniem oraz innym niechcianym zachowaniem, łącznie ukarano mandatami 447 osób na terenie całego kraju.


Informacje na wyciągnięcie ręki. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO