Wenezuela z pierwszym bitomatem

Wenezuela ma pierwszy bitomat, co stanowi szansę dla adopcji kryptowalut w tym państwie.


Wenezuela z pierwszym bitomatem

Portal Coin ATM Radar poinformował, że w Wenezueli został zainstalowany pierwszy bitomat, który może być przełomowym krokiem w adopcji kryptowalut w pogrążonym w kryzysie kraju. Samo urządzenie zostało zainstalowane 10 września w mieście San Antonio del Táchira.

Za pierwszym wenezuelskim bitomatem stoi przedsiębiorstwo Panda BTM. Urządzenie, które znajduje się w sklepie spożywczym Viajes e Inversiones HC, obsługuje następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) oraz DASH (DSH). Ponadto obsługiwane jest peso Wenezueli i Kolumbii, która ma najwięcej bitomatów ze wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej.

Warto przypomnieć o wielu próbach, które miały miejsce już wcześniej, mających na celu instalację bitomatów w Wenezueli. Jednak ostatecznie plany kończyły się fiaskiem z nieznanych przyczyn, co spowolniło adopcję kryptowalut w kraju.

Czytaj więcej: 74% Bitcoinów jest wykopywanych z użyciem energii odnawialnej


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO