"Wiedźmin" w tym roku trafi na Netflixa

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy czekają na ekranizację "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego.

· 1 min read
"Wiedźmin" w tym roku trafi na Netflixa

Firma Netflix pracuje nad nową produkcją i udostępniła szczątkowe informacje związane z ekranizacją przygód Geralta z Rivii. Szef Netflixa ds. treści, Ted Sarandos, powiedział o tym, że "Wiedźmin" trafi na platformę strumieniowania wideo w 2019 roku.

Premiera "Wiedźmina" planowana jest czwarty kwartał bieżącego roku, co oznacza, że może się pojawić w okresie od października do grudnia.

Aktualnie nadal trwają prace nad produkcją, które prowadzone są obecnie na terytorium Węgier. Obecnie wiadomo też, iż serial ten będzie się składać z ośmiu odcinków, zaś każdy z nich ma trwać 60 minut. W rolę głównego bohatera cyklu wcieli się Henry Cavill, który zasłynął już z roli Supermana.

W serialu oprócz Cavilla zagrają również Joey Batey, Maciej Musiał czy też Freya Allan. Za scenariusz produkcji odpowiada Lauren S. Hissrich, natomiast wśród producentów wykonawczych można znaleźć m.in. Tomasza Bagińskiego, które został nominowany do Oskara.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO