Włoski polityk, który krytykował obowiązkowe szczepienia, zachorował na ospę wietrzną

Massimiliano Fedriga, włoski polityk będący członkiem Ligi Północnej, był jednym z krytyków obowiązkowych szczepień dla dzieci. Teraz polityk sam zachorował na ospę wietrzną i trafił do szpitala.

· 1 min read
Włoski polityk, który krytykował obowiązkowe szczepienia, zachorował na ospę wietrzną

Rząd we Włoszech wprowadził obowiązek szczepienia dzieci po tym, jak w 2017 roku doszło do fali zachorowań na odrę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi dziecko, które nie zostało zaszczepione, nie może uczęszczać do ani do żłobka, ani do przedszkola, zaś rodzice dziecka muszą liczyć się wysokimi karami za fakt braku wywiązania się z obowiązku nałożonego przez włoskich regulatorów.

Massimiliano Fedriga, włoski polityk z Ligi Północnej, ostro skrytykował wprowadzone regulacje prawne. Słowom krytyki towarzyszyło twierdzenie, że na rodziców dzieci nie powinno nakładać się obowiązku szczepienia dzieci. Jak się jednak okazało, Fedriga zachorował na ospę wietrzną i szybko trafił do szpitala.

Wydarzenie to zrewidowało pogląd włoskiego polityka na temat szczepień. Poinformował on bowiem, że "zawsze opowiadał się za szczepionkami", dodając, że "niezbędne jest porozumienie z rodzicami, a nie narzucanie im nowych przepisów". Członek Ligi Północnej dodał, że jego dzieci zostały zaszczepione:

Zostały zaszczepione, o czym mówiłem wielokrotnie w wywiadach poinformował Massimiliano Fedriga.

Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO