Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki

· 2 min read
Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki

Po 55 latach pracy Wojciech Mann podał informację, że kończy współpracę z programem Trzecim Polskiego Radia. Mann związany był z tym nadawcą od końca lat 60 XX w. Prowadził wiele audycji, był jednym z najpopularniejszych prowadzących audycje w radiowej Trójce.

Brak porozumienia

Odejście Manna z radia poprzedziło nieprzedłużenie umowy o współpracę z inną znaną prezenterką radiowej Trójki Anną Gacek. Z oficjalnych komunikatów płynących z radia wiadomo, że kierownictwo Trójki zaproponowało Gacek inną formę współpracy, na którą ona się nie zgodziła, co zaowocowało zakończeniem jej współpracy z dnia na dzień. Anna Gacek jest wychowanką Wojciecha Manna, oraz współprowadzącą kilka audycji wraz z nim, w tym audycję W Tonacji Trójki. Sama Gacek w programie Trzecim Polskiego Radia pracowała przez 19 lat. Na swoim profilu na Facebook wstawiła post ujawniający kulisy zakończenia jej współpracy z Polskim Radiem.

To zdjęcie z wczoraj. Z kolacji celebrującej 19 wspaniałych lat, które spędziłam w Programie Trzecim Polskiego...

Gepostet von Anna Gacek am Montag, 9. März 2020

W Internecie pojawiła się petycja apelująca do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przywrócenie Anny Gacek na antenę radiową. W momencie zamykania artykułu petycję online podpisało 18 162 osoby. W petycji możemy przeczytać: „Skandaliczne,  nagłe, bezzasadne zwolnienie z pracy Redaktor Radiowej Trójki Anny Gacek to akt publicznego politycznie motywowanego małostkowymi emocjami i interesami wandalizmu w obszarze Kultury,  wrażliwości  w tym muzycznej edukacji przyszłych pokoleń Polaków.”  Pełna treść petycji w linku poniżej.

https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/minister_kultury_i_dziedzictwa_narodowego_prezes_p_protest_z_powodu_zwolnienia_z_radiowej_trojki_redaktor_anny_gacek/

Odejście Anny Gacek zostało na antenie Trójki skomentował również Marek Niedźwiedzki, żegnając Annę Gacek i dedykując jej utwór Haliny Frąckowiak „Anna już tutaj nie mieszka”.

Zniknięcie Manna

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal wirtualnemedia.pl Wojciech Mann podjął decyzję w środę 11 marca 2020 roku. Zniknie z anteny praktycznie z dnia na dzień, nie mając możliwości pożegnania się ze słuchaczami. Wcześniej Mann poinformował, że nie będzie prowadził audycji W Tonacji Trójki, którą współprowadził z Anną Gacek. Dzień przed swoim odejściem Mann wraz z Gacek nagrali wspólny filmik, który został opublikowany na profilu Facebook Anny Gacek, w którym informują, że nie ani Gacek, ani Mann nie będą prowadzić audycji W Tonacji Trójki.

Kilka słów ode mnie i od Wojciecha Manna.

Gepostet von Anna Gacek am Dienstag, 10. März 2020

Na profilu Anny Gacek pojawił się post dziękujący za współpracę z Wojciechem Mannem

Wojciech Mann odszedł z Trójki. Wojtku, jesteś - nigdy w czasie przeszłym - moją najlepszą radiową przygodą. To jest...

Gepostet von Anna Gacek am Mittwoch, 11. März 2020

foto na początku artykułu: Facebook/Anna Gacek/ https://www.facebook.com/annaagnieszkagacek/