Wojna wenezuelska się zbliża? Starcia na granicy z Brazylią

Na granicy Wenezueli i Brazylii doszło do starcia mieszkańców oczekujących na pomoc humanitarną i żołnierzy. Zginęło dwóch cywili, dwunastu zostało rannych.


Wojna wenezuelska się zbliża? Starcia na granicy z Brazylią

Od dłuższego czasu da się zaobserwować szum medialny, który jest spowodowany sytuacją w Wenezueli. Obecny prezydent Maduro i jego zwolennicy walczą z Guaidó, zarzucającemu rządzącym niedemokratyczne lekceważenie ludu i położenie ekonomiczne. W to wszystko wplątują się inne państwa. Teraz konflikt się zaostrza.

Na granicy z Brazylią, a konkretniej w miejscowości Kumarakapai, doszło do starcia żołnierzy z cywilami, którzy oczekiwali pomocy humanitarnej. Kiedy mieszkańcy próbowali zablokować konwój wojskowy, otworzono do nich ogień. Zginęły dwie osoby, zraniono dwanaście osób.

Dla rządzących transporty z pomocą humanitarną są tylko wynikiem politycznych konszachtów zagranicznych mocarstw czy opozycji, dlatego będą je konsekwentnie blokować. Sądzą, że Wenezuelczykom nie jest to potrzebne. Zamykają oni również kolejne granice, wczoraj z Brazylią, teraz rozważają zamknięcie granicy z Kolumbią.


Bądź na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO