Wspierani przez Turcję najemnicy dokonali pierwszych zbrodni wojennych w Syrii

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, iż wspierani przez władze tureckie syryjscy rebelianci dokonali pierwszych zbrodni wojennych. Od początku inwazji tureckiej zginęło 38 cywilów.


Wspierani przez Turcję najemnicy dokonali pierwszych zbrodni wojennych w Syrii

Jak informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, rebelianci z syryjskich formacji opozycyjnych, którzy są wspierani finansowo i szkoleni przez tureckie władze, dokonali egzekucji cywilów, w tym liderki kurdyjskiej partii Przyszłość Syrii Hewrin Chalaf.

12 października był czwartym dniem inwazji wojsk tureckich wymierzonej przeciw kurdyjskim Ludowym Jednostkom Samoobrony (YPG) na północnym wschodzie Syrii. Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, iż od tego czasu zginęło 38 cywilów.

Turcja w odpowiedzi podała informacje, że z powodu pocisków rakietowych wystrzelonych przez siły kurdyjskie zginęło 18 cywilów w Turcji, a także 4 żołnierzy tureckich.

Władze Turcji są zdania, że YPG jest organizacją terrorystyczną pomimo faktu, iż milicje YPG, które są wspierane przez zachodnie kraje, stanowiły istotny element SDF, bez których Państwo Islamskie nie zostałoby pokonane w Syrii.

Administracja kurdyjska podała informacje, że około 191 tysięcy osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu agresji zbrojnej Turcji. Organizacja Narodów Zjednoczonych w piątek poinformowała, że około 100 tysięcy mieszkańców i mieszkanek regionu musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO