Współtwórca CD PROJEKT RED pomoże w walce z Covid-19

Michał Kiciński od 2012 roku nie jest związany z CD projektem. Czym zajmuje się teraz?

· 2 min read
Współtwórca CD PROJEKT RED pomoże w walce z Covid-19

Współzałożyciel CD Projektu ma zamiar aktywnie włączyć się w walkę z koronawirusem. Jego druga firma Mudita poszukuje partnera do produkcji aparatów wspomagających oddychanie pacjentów zarażonych koronawirusem. Mudita zaprojektowała dość prosty i niedrogi w produkcji wentylator dla pacjentów z Covid-19. Urządzenie to nazywa się Breath i nie jest to respirator. Wentylator dostarcza tlen do płuc w sytuacjach zagrożenia życia. Nad tym nowym rozwiązaniem pracują inżynierzy, programiści, elektronicy i mechanicy, których wspiera doktor Dominik Drobiński, anestezjolog z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Dr hab. med. Michał Wszoła chirurg i transplantolog. Przy projekcie pracują także inni lekarze z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Urządzenie skonstruowane jest z worka Ambu - prostego zestawu do resuscytacji i wentylacji oddechowej. W tradycyjnej wersji do worka należy podpiąć źródło tlenu, np. Butlę, by pomóc pacjentom w oddychaniu. Urządzenie Breath sprawia, że Ambu jest wprawiany w działanie automatycznie. Lekarz może ustawić parametry objętości powietrza wtłaczanego do płuc lub częstotliwości uciskania. Czujniki ciśnienia na bieżąco kontrolują mechanizm uciskający worek Ambu.

Mudita poszukuje partnerów:

Urządzenie jest jeszcze na etapie projektu. Mudita szuka partnerów, którzy byliby zainteresowani współpracą z nimi, ponieważ firma nie ma swoich fabryk ani kapitału do produkcji urządzenia na szerszą skalę. Chętni partnerzy mogą zgłaszać się pod adresem: [email protected] Jak można przeczytać w komunikacie prasowym obecnie firma stara się również o uzyskanie potrzebnych certyfikatów.

Czym Firma zajmowała się wcześniej?

Mudita od początku założenia pracuje nad minimalistycznym telefonem zaprojektowanym przez Michała Kicińskiego. Główną ideą tego projektu jest przeciwstawienie się postępowi technologicznemu. Mudita Pure, bo tak nazywać się ma telefon, posiada podstawowe funkcje telefonu komórkowego można z niego zadzwonić, wysłać SMS. Posiada także notatki, kalendarz, budzik, odtwarzacz muzyki, bluetooth i funkcję dual SIM. Nie można natomiast surfować po internecie. Urządzenie może także służyć jako modem. Mimo że nie posiada zbyt wielu funkcji to z pewnością projekt będzie ciekawą alternatywą dla tych którzy używają telefonu jedynie w celu komunikowania się.

Źródła: mamstartup.pl mudita.com Fot. : Marek Szczepański/materiały prasowe


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO