Współtwórca LinkedIn przygotował dyskusję o Bitcoinie w formie rap-bitwy na YouTube

Dyskusje na temat Bitcoina oraz współczesnego systemu finansowego ciągle trwają, szczególnie na temat kryptowalut i ich przyszłości oraz zastosowania. Współżałożyciel LinkedIn postanowił spopularyzować je w formie rap-bitwy.


Reid Hoffman jest współzałożycielem serwisu LinkedIn, którego można nazwać Facebookiem rynku pracy pozwalającym budować profesjonalny wizerunek oraz własne CV w sieci. Współtwórca portalu wpadł na kreatywny pomysł. Przygotował on nagranie wideo ukazujące rap-bitwę pomiędzy Satoshim Nakamoto (twórcą Bitcoina) a Aleksandrem Hamiltonem (jednym z ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych i twórcy amerykańskiego systemu finansowego).

Tematem filmiku opublikowanego w serwisie YouTube są kryptowaluty, które stanowią obiekt dyskusji w formie rapu.

Obydwie strony debaty dyskutują, a raczej kłócą się, na temat Bitcoina (BTC) i współczesnego systemu finansowego. Nakamoto wskazuje znaczenie zdecentralizowanego systemu finansowego, swobodnych i bezpiecznych transakcji oraz braku kontroli nad środkami finansowymi w rękach osób, które je posiadają. Hamilton natomiast zaznacza zalety amerykańskiego systemu finansowego, centralizacji i amerykańskiego dolara.

Po opublikowaniu filmiku Reid Hoffman zadał internautom i internautkom pytanie na Twitterze, aby dowiedzieć się kto ich zdaniem wygrał starcie. Większość wskazała na twórcę Bitcoina, podczas gdy mniejsza liczba osób wskazała twórcę amerykańskiego systemu finansowego i zwolennika centralizacji.

Hoffman wskazał też na to, co go zainspirowało do rap-bitew:

Wpłynęły na mnie dwie piosenki Cabinet Battle oraz to, w jaki sposób wykorzystano rap-bitwę do wyrażenia przeciwnych punktów widzenia, które były źródłem problemów i debat leżących u podstaw fundamentalnych chwil rozwoju Ameryki. Od tego czasu intryguje mnie pomysł użycia rap-bitew to badań dotyczących najbardziej polaryzujących zagadnień w naszej epoce.

Miliarder dodał także, że warto jest tworzyć tego typu treści, ponieważ jest to sposób na edukowanie społeczeństwa, również w temacie kryptowalut.

A tak za kulisami powstawało nagranie.

Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO