Współtwórca Twittera chce ułatwić transakcje kryptowalutowe

Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera i założyciel Square, planuje w swojej drugiej firmie ułatwić przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych.

· 1 min read
Współtwórca Twittera chce ułatwić transakcje kryptowalutowe

Jack Dorsey, współzałożyciel i CEO Twittera oraz szef operatora dostarczającego usługi płatności mobilnych Square, ma zamiar wesprzeć ekosystem kryptowalut poprzez zmiany w jego drugim przedsiębiorstwie.

Zdaniem twórcy Twittera, jego zespół Square Crypto będzie pracował nad wzmocnieniem działalności jego firmy transakcyjnej nad dalszym zapewnianiem infrastruktury dla płatności online. Uważa on, iż regulacje prawne wraz z obecnymi partnerami biznesowymi są jednak czynnikiem spowalniającym działalność Square. Dorsey ma zamiar uniknąć obecnych przeszkód poprzez ulepszoną infrastrukturę kryptograficzną.

Z perspektywy biznesu nie wyglądamy dzisiaj jak firma internetowa. Firma internetowa może coś uruchomić i być dostępna na całym świeice. Podczas gdy z płatnościami trzeba zmierzać na każdy rynek osobno i zwracać uwagę na stanowisko regulatorów. Zawsze potrzebne jest partnerstwo z lokalnym partnerem. To bardzo powolny proces na każdym nowym rynku — powiedział Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera i szef Square.

CEO Twittera zapewnia też, że zespół, który został powołany w firmie Square, będzie dostarczał rozwiązania dla całej branży kryptowalutowej. Co więcej, rozwiązania te mają mieć formę open source. W ten sposób Dorsey ma zamiar przyczynić się do poprawienia efektywności i bezpieczeństwa transakcji kryptowalutowych.

Sam zespół, który odpowiedzialny będzie za pracę nad nowymi rozwiązaniami, będzie niewielki i złożony z grupy inżynierów wyspecjalizowanych w oprogramowaniu kryptograficznym. Wiadomo, iż w nowym zespole pojawi się także były dyrektor firmy Google, Steve Lee.

Dorsey chce również, aby zrealizowała się idea "blockchaina z ludzką twarzą". Dlatego też wyjaśnił on rolę włączenia do zespołu projektantka, który ma dostosować rozwiązania pod użytkowników końcowych.

Projektant będzie miał za zadanie wykonywać zadania edukacyjne, które będą obejmować ułatwianie zwykłym ludziom korzystanie z walut cyfrowych, np. Bitcoina, jako codziennego środka płatniczego — dodał Dorsey.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO