WWF i Pro8l3m wspólnie apelują, by ratować nasz świat

W raporcie "2050 Polska dla pokoleń" WWF przedstawił, jak tragiczna przyszłość czeka naszą planetę, jeśli społeczeństwo nie zmieni swojego trybu życia.


WWF i Pro8l3m wspólnie apelują, by ratować nasz świat

Podane statystyki są wstrząsające, a wśród nich wyróżnia się m.in. informacja, że w ciągu ostatnich stu lat obszar martwych stref Bałtyku zwiększył się dziesięciokrotnie przez niekontrolowany odpływ fosforu i azotu do wód, a anomalie pogodowe powodują niemalże 50 tysięcy zgonów rocznie.

Konsumujemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej i coraz częściej mieszkamy w wielkich miastach. Coraz rzadziej mamy na co dzień styczność z przyrodą. Staramy się wierzyć, że dzięki rozwojowi technologicznemu nie będziemy już organizmami zależnymi od środowiska, w którym żyjemy. W praktyce zaś dzieje się wręcz przeciwnie — zamykając oczy na bezprecedensowe zmiany, których jesteśmy świadkami każdego dnia, gnamy w ślepą uliczkę, z której za chwilę nie będzie już drogi odwrotu.
Okładka raportu "2050 Polska dla pokoleń".

WWF sugeruje wiele działań proekologicznych, które może podjąć każdy z nas, na czele z wymianą kotłów i palenisk oraz zwyczajnym dbaniem o przyrodę, która nas otacza. Organizacja nawiązuje nawet do majowych wyborów do PE, gdyż od tego będą zależeć działania podejmowane na rzecz ekosystemu na kontynentalną skalę.

Pro8l3m, duet tworzący nowatorską odmianę muzyki hip-hopowej, w tym roku wydał płytę "Widmo", w której przedstawiony jest obraz przyszłość naszej cywilizacji. Zwrot "VI Katastrofa" dotyczy masowego wymierania gatunków zwierząt, a utwór o tym tytule jest czołowym punktem reprezentacyjnym współpracy. Jego tekst opowiada o utraconej miłości w obliczu upadającego świata, a wydany w przyszłym tygodniu teledysk ma przenieść nas do tej rzeczywistości.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO