Z kim Kościół w Polsce (nie) walczy

Patrząc na poczynania głów Kościoła Katolickiego w Polsce, łatwiej jest popaść w ateizm niż w deizm.

· 2 min read
Z kim Kościół w Polsce (nie) walczy

Jestem Katolikiem, wierzę w Jezusa Chrystusa, święte obcowanie i samego Pana Boga. Tak, to jest moje zdanie, które w dzisiejszym świecie wśród młodzieży nie jest zbyt popularne. Jednak nie ma co się dziwić, bo patrząc na poczynania głów Kościoła katolickiego w Polsce, łatwiej jest popaść w ateizm niż w deizm.

Słowa nie są bezkarne. Ich brzmienie, charakter oraz przesłanie zapamiętujemy do końca. Tej definicji, stworzonej przeze mnie, powinien nauczyć się Pan Marek Jędraszewski, który w skandalicznych słowach skomentował i porównał środowiska LGBT do „czerwonej zarazy”:

Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa.

Takie stwierdzenia, które są skierowane wprost do człowieka, powodują niechęć wiernego do instytucji kościoła, a później do samej religii.

Jędraszewski nie jest osamotniony w swoich wypowiedziach. Inni Biskupi z prawie całej Polski w swoich listach odmieniali słowa "patriotyzm" oraz "lewica" przez wszystkie przypadki. Głosząc tym samym, że pozycja rodziny i kościoła oraz wartości katolickich są zagrożone. Jednym z niewielu argumentów były sporadyczne ataki na proboszczów z różnych zakątków naszego kraju.

Problemem Kościoła katolickiego nie są ataki ze strony lewicy, ponieważ one zawsze były. Nie są to marsze równości, a środowiska LGBT nie gnębią tradycyjnego modelu rodziny.

Niestety oligarchowie próbują widocznie wrócić do metod rodem ze średniowiecza. Kiedy to palenie na stosie innowierców oraz heretyków było czymś normalnym. Warto jednak podkreślić, że wieki średnie w ogóle były barbarzyńskie.

Jedynym ratunkiem dla teraźniejszego Kościoła będzie pójście z duchem czasu. Nie mówię tutaj o zalegalizowaniu homoseksualizmu, bo to kłóci się z pewnymi dogmatami chrześcijaństwa, mówię o głoszeniu ewangelii dobra oraz odejściu od obrażania innych grup, które najzwyczajniej w świecie na to nie zasługują.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyAlternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read