Z nieoficjalnych informacji wynika, że SLD chce zmienić nazwę na Lewica

Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie dowiedziała się, że liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej mają zamiar zmienić nazwę ugrupowania na Lewica.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że SLD chce zmienić nazwę na Lewica

Z nieoficjalnych informacji zdobytych przez Polską Agencję Prasową wynika, że władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą zmienić nazwę ugrupowania na Lewica. Miałoby to być odpowiedzią na niechęć partnerów koalicyjnych, tj. Wiosny i Lewicy Razem, do startu z list SLD.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD, powiedział PAP, że nie zaprzecza ani też nie potwierdza tego.

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, wszystko ogłosimy w przyszłym tygodniu – powiedział lider SLD.

Podobnie wypowiedziała się Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Sojuszu. Zmiany nazwy ugrupowania, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, ma być kompromisem wynikającym z koalicji lewicy, która jest tworzona m.in. przez Wiosnę oraz Lewicę Razem. Warto zaznaczyć, że liderzy lewicowych ugrupowań mają obawy związane z rejestracją koalicyjnego komitetu wyborczego, ponieważ nie chcą doprowadzić do powtórki z 2015 roku, kiedy to Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego.

Jak poinformowała Anna Maria Żukowska, jedyną alternatywą byłaby rejestracja list wyborczych w ramach ugrupowania oraz start kandydatów z list jednej partii. Perspektywa startu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej została jednak niechętnie odebrana przez Wiosnę Roberta Biedronia oraz Lewicę Razem.

Jeżeli informacje PAP okażą się prawdziwe, to kompromisem wobec politycznych partnerów będzie zmiana nazwy SLD na Lewica, co ułatwiłoby kandydatom z innych ugrupowań politycznych start z listy partyjnej.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO