Komitet "STOP PEDOFILII" – jak mijać się z prawdą?

Fundacja Pro - Prawo do życia, znana w Polsce z wieloletniej i niestrudzonej walki z prawami kobiet, w reakcji na niedawną histerię prawicy wokół karty LGBT wyszła z inicjatywą, tworząc komitet "Stop pedofilii".


Komitet "STOP PEDOFILII" – jak mijać się z prawdą?

Fundacja Pro - Prawo do życia, znana w Polsce z wieloletniej i niestrudzonej walki z prawami kobiet, w reakcji na niedawną histerię prawicy wokół karty LGBT wyszła z inicjatywą, tworząc komitet "Stop pedofilii". 19 kwietnia 2019 roku marszałek Sejmu poinformował o zarejestrowaniu komitetu. Pełnomocnikiem jest Mariusz Dzierżanowski, założyciel Fundacji Pro, przewodniczył Warszawskiemu Komitetowi do Walki z Pornografią. Możemy więc wypatrywać zbierających podpisy, tylko po co?

W całym projekcie ustawy poszukałem kilku słów (i ich odmian), oto wyniki:
14 - pedofilia
13 - homoseksualizm
8 - LGBT
Oczywiście pojawili się geje, lesbijki, nie upiekło się biseksualistom i transseksualistom.

Być może z uwagi na nadmiar wolnego czasu, przyjrzałem się wszystkim artykułom, które wyświetliły się na głównej stronie komitetu, okazuje się, że słowo pedofil, pedofilia etc. pojawia się 28 razy, słowa homo, bi, transseksualizm etc. 36 razy. Widać priorytety są jasno ustalone.


Tytuł oraz bibliografia artykułu ze strony stoppedofilii.pl

Niektóre z tych artykułów mają nawet bibliografię, szczególnie przypadł mi do gustu ten, który podaje trzy źródła: pch24.pl, tvp.info oraz sueddeutsche.de. Na przyszłość, polecam nie podawać w bibliografii źródeł, których jedynymi źródłami są inne źródła z bibliografii. Rzeczywiście wygląda profesjonalniej, jednak PCH24 bazowało, nie po raz pierwszy, na artykule TVP, w którym nie wspomniano o tym, by logopeda był gejem. Jedynie Sueddeutsche.de wspomina o "partnerze" logopedy. Szukałem na innych stronach, ale nie znalazłem informacji o "partnerze" logopedy.


Komitet stworzył już swój własny poradnik, "Jak powstrzymać pedofila?". Znajdziemy w nim wiele tematów, od oklepanych już w internecie książeczek z penisami po kolejne bzdury na temat standardów WHO. Nie będę wchodził w ten temat głębiej, profesjonalnie zrobił to OKO.press, polecam przeczytać jeśli ktoś nadal wierzy w uczenie 3-latka masturbacji.

Po co nam wiedzieć, że zbierają podpisy? Po to, żeby się nie dać oszukać. Fundacja Pro zbierając podpisy pod ustawą przeciw aborcji starała się nie mówić zbyt dużo o tym, że ich ustawa zakazuje też in vitro. Zdarzyło mi się, że jedna osoba od nich powiedziała, że wcale nie zakazuje. Często też jak mówiłem to osobom, które chciały się im podpisać, zmieniały zdanie. Hasło "Stop pedofilii" jednak niesie, moim zdaniem, jeszcze większy bagaż - większość osób w Polsce popiera prawo do aborcji, jednak nadal jest znacząca część popierająca ruchy anti-choice. W temacie pedofilii jest jasna różnica. Dla wszystkich, niezależnie od światopoglądu, pedofilia jest czymś niedopuszczalnym, krótko - z pedofilią trzeba walczyć. Porządna edukacja seksualna zapewnia wiedzę i umiejętności, które dziecko potrzebuje by rozpoznać i odpowiednio reagować w przypadku zagrożenia.

Za chwilę, kiedy wojownicy ruszą na ulice, z głośnikiem i obrzydliwym banerem staną na patelni, będą starali się zrobić wszystko, by udowodnić, że skoro jesteś im przeciwny, to znaczy, że wspierasz pedofilów. Tania i obrzydliwa zagrywka.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO