Fundusz Solidarnościowy dla WHO na walkę z koronawirusem - jak pomóc?

Zbiórka powstała na rzecz Reakcyjnego Funduszu Solidarnościowego, który wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Szwajcarską Fundacją Filantropii stara się wesprzeć działania WHO związane ze zwalczaniem pandemii COVID-19. Organizatorzy proszą o pomoc mieszkańców całego świata.

· 1 min read
Fundusz Solidarnościowy dla WHO na walkę z koronawirusem - jak pomóc?

Światowa Organizacja Zdrowia wspiera wszystkie kraje i koordynuje proces zapobiegania i badania pandemii oraz hospitalizacji osób zarażonych. Zarówno organizatorzy zbiórki jak i całe WHO podkreślają, że najważniejszym celem na ten moment jest upewnienie się, że wszystkie państwa świata są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone pod względem medycznym i organizacyjnym.

Darowizny zostaną przekazane przede wszystkim na rzecz badań nad działaniem i rozprzestrzenianiem się wirusa, zapewnienia odpowiedniej opieki medycznej pacjentom oraz posiłków i zapasów dla służb ratunkowych i medycznych, a przede wszystkim, przyśpieszenia procesu tworzenia szczepionek, testów i terapii.

Jak pomóc?

Zbiórka prowadzona jest w internecie, wszystkie potrzebne informacje oraz formularz można znaleźć na tej stronie:

https://www.covid19responsefund.org/?fbclid=IwAR1fAhoRZPscls7NXRCxXHEKko9sTtwjMEB96guW-3-4kxkWlBp5zFha3V4

Istnieje również możliwość dokonywania wpłat za pomocą Facebooka, oto link do tej zbiórki:

https://www.facebook.com/donate/1564752357011737/

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie darowizny przeliczane są na dolary amerykańskie. Ponadto, dzięki Szwajcarskiej Fundacji Filantropii, wpłaty mieszkańców krajów, które są partnerami transnarodowej sieci Giving Europe, są całkowicie odliczone od podatku. Na tej liście znajduje się również Polska. Na oficjalnej stronie zbiórki można znaleźć wiele informacji na temat Funduszu oraz dowiedzieć się o innych sposobach pomocy w walce z epidemią wirusa COVID-19.