Zgoda Brukseli dla IBM na przejęcie Red Hata

Komisja Europejska bezwarunkowo zgodziła się na przejęcie firmy Red Hat przez IBM.

· 1 min read
Zgoda Brukseli dla IBM na przejęcie Red Hata

IBM uzyskał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Red Hata, firmy zajmującej się rozwijaniem oprogramowania. Transakcja ma być warta 34 miliardy dolarów amerykańskich. Warto dodać, iż w maju przejęcie dewelopera otwartego oprogramowania zostało zatwierdzone przez amerykańskie instytucje antymonopolowe.

Urzędnicy unijni przed podjęciem decyzji sprawdzali, czy połączenie dwóch dużych przedsiębiorstw nie wpłynie negatywnie na konkurencję na rynku oprogramowania. Komisja Europejska ostatecznie stwierdziła, że przejęcie Red Hata przez IBM nie będzie stanowić zagrożenia dla konkurencji, a może nawet wpłynąć korzystnie na rynek.

Umowa o przejęciu firmy Red Hat została uzgodniona w październiku 2018 roku. IBM w ten sposób chce wspomóc własne działania w zakresie chmur obliczeniowych, a także przyciągnąć kolejnych dużych klientów korporacyjnych oraz rozszerzyć swoje portfolio o rozwiązania klasy enterprise opracowane przez firmę Red Hat. Akwizycja pozwoli firmie IBM także rozwinąć się w segmencie oprogramowania opartego na sprzedaży cyklicznych subskrypcji.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO