ZHP zablokowało pokaz filmu "Tylko nie mów nikomu"

Związek Harcerstwa Polskiego uniemożliwił projekcję filmu Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu", która miała się odbyć w gdańskim Domu Harcerza.


ZHP zablokowało pokaz filmu "Tylko nie mów nikomu"

Dzisiaj miała odbyć się publiczna projekcja filmu "Tylko nie mów nikomu" stworzonego przez Tomasza Sekielskiego. Pokaz powinien odbyć się w Domu Harcerza w Gdańsku, jednak seans został odwołany przez Związek Harcerstwa Polskiego. Zarządcy Domu Harcerza poinformowali organizatorów o nagłej awarii sprzętu.

ZHP pod pretekstem "poważnej awarii sprzętu" wymówiło nam dzisiaj (11.05.2019 - dopisek redakcji)  popołudniu salę. Wczoraj (10.05.2019 - dopisek redakcji) wieczorem sprzęt był przez nas osobiście  sprawdzony, dźwiękowiec z Domu Harcerza był wczoraj obecny i nie  zgłaszał żadnych kłopotów. Mieliśmy użyć własnego projektora (mamy ich trzy -  i wszystkie działają), mamy też własny sprzęt nagłaśniający, który również moglibyśmy użyć. Z przebiegu rozmowy wynikało jednak, że niezależnie od wszystkiego - sali i tak nie dostaniemy - tak na Facebooku sprawę komentują organizatorzy.

Organizatorom dało się znaleźć zamienny lokal (Villa Ozone w Sopocie) do przeprowadzenia panelu dyskusyjnego oraz projekcji filmu. Utworzone zostało również wydarzenie na Facebooku o nazwie Nie cenzurze: dyskusja i pokaz filmu pt. "Tylko nie mów nikomu".

Recenzja filmu "Tylko nie mów nikomu" została już opublikowana na łamach portalu Alternatywa, zachęcamy do zapoznania się z nią ;)


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE MEDIA