Zielona odmiana, czyli czy warto rzucać się na promocje tego dnia

W odwecie do Black Friday przychodzi jego zielona wersja. Green Friday to święto mające na celu uświadamianie klientów. To wydarzenie pod hasłem "think globally, donate locally".

· 1 min read
Zielona odmiana, czyli czy warto rzucać się na promocje tego dnia

29 listopada tysiące ludzi wpadnie w zakupowy szał, rzucając się na każdy artykuł z ujemnym procentem na metce. Gigantyczne korporacje już co najmniej tydzień wcześniej zaczną prześcigać się, kto zaoferuje lepszy rabat i tym samym zarobi więcej pieniędzy, przyciągając nieświadomych konsumentów. Tak właśnie wygląda często gloryfikowany Black Friday - dzień promocji. Kusząca oferta, by właśnie tego dnia wybrać się na zakupy, prawda?

Należy przypomnieć, że wielkie koncerny emitują do atmosfery potężne ilości dwutlenku węgla, a kupując ich produkty, pośrednio się do tego przyczyniamy. Oczywiście, w obecnych czasach, nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świata bez przemysłu modowego, czy elektronicznego. Apelujemy jednak o mądre kupowanie. Przed dokonaniem zakupu, zastanówmy się, czy przypadkiem nie nabywamy właśnie gadżetu, który później będzie zalegał na półce w domu "ale przecież była taka promocja, że aż żal było nie kupić". Pamiętajmy, że indywidualne wybory mają znaczenie.

W odwecie do Black Friday przychodzi jego zielona wersja. Green Friday to święto mające na celu uświadamianie klientów. To wydarzenie pod hasłem "think globally, donate locally", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "myśl globalnie, wspomagaj lokalnie". Obchodząc zieloną alternatywę święta zakupoholików, zmieniamy świat. Decydując się tego dnia iść na protest organizowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zamiast na zakupy, ratujemy planetę. Wspierając naturę zamiast Fast Fashion, jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę wiele.

Jak pomóc Matce Ziemi? To dziecinnie proste. Idź na strajk! Ogromnym krokiem w stronę ratowania naszej planety jest, chociażby ograniczenie jedzenia mięsa (hodowle zwierząt na ubój produkują ok. 14,5% dwutlenku węgla do atmosfery!). Możesz też zadbać o to, aby w Twoim domu eliminować zużycie plastiku. Małe gesty mają znaczenie!

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read