Zieloni przedstawili kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski, współprzewodniczący Zielonych, przedstawili kandydatów i kandydatki partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

· 2 min read
Zieloni przedstawili kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Partia Zieloni, podczas konferencji prasowej w środę, przedstawiła swoich kandydatów i kandydatki do Parlamentu Europejskiego. Małgorzata Tracz, współprzewodnicząca Zielonych, poinformowała, że osoby kandydujące z ugrupowania Zielonych będą szczególnie mocno podkreślać program noszący nazwę Zielony nowy ład.

Nasz program ma trzy fundamenty: ekologicznie, demokratycznie oraz solidarnie zaznaczyła Tracz.

Małgorzata Tracz przypomniała w trakcie konferencji, że Zieloni uczestniczyli w protestach pod Trybunałem Konstytucyjnym, w obronie sądów, brali udział w strajkach kobiet.

Fot. Partia Zieloni
Jako Zieloni jesteśmy zawsze tam, gdzie trzeba. Jak PiS zaczynał demontować państwo prawa, były protesty pod Trybunałem, to byliśmy na tych protestach, jak trwały strajki kobiet, trwały "czarne protesty", to razem z Polkami sprzeciwialiśmy się próbom pozbawiania kobiet praw reprodukcyjnych, praw człowieka, które proponowała skrajna prawica. Podobnie było w przypadku protestów w obronie wolnych sądów. Razem z tysiącami osób na ulicach w całej Polsce też byliśmy na tych protestach i je wspieraliśmy. I podobnie jest teraz powiedziała współprzewodnicząca Zielonych.

Tracz nawiązała również do startu ugrupowania w ramach Koalicji Europejskiej:

Jesteśmy zawsze tam, gdzie trzeba, czyli jesteśmy w Koalicji Europejskiej, ponieważ jest to jedyny słuszny wybór dla Polski i dla odzyskania pozycji Polski jako liderki Unii Europejskiej kontynuowała Małgorzata Tracz.
Zródło: Partia Zieloni

Kandydaci i kandydatki ugrupowania otrzymali łącznie 13 miejsc na listach Koalicji Europejskiej we wszystkich okręgach wyborczych: jedną "piątkę", dwie "siódemki", pięć "czwórek" i pięć "szóstek". Marek Kossakowski, współprzewodniczący Zielonych poinformował, iż jest zadowolony z miejsc, które otrzymali Zieloni, jednak dodał, że Zieloni preferowaliby "lepsze miejsca".

Oczywiście wolelibyśmy mieć lepsze miejsca. Natomiast mamy świadomość, jakie zasoby ludzkie mają też nasi główni partnerzy w koalicji powiedział Kossakowski.

Lista kandydatów i kandydatek Partii Zieloni w wyborach do Parlamentu Europejskiego:

 • Warszawa - w stolicy startuje Urszula Zielińska, która otrzymała miejsce 6.
 • Mazowieckie - z 6 miejsca kandyduje Wojciech Kubalewski.
 • Podlaskie i warmińsko-mazurskie - z 7 miejsca startuje Tadeusz Nowak.
 • Pomorskie - z miejsca 7 startuje Magdalena Popowska.
 • Kujawsko-pomorskie - z miejsca 6 kandyduje Sylwester Jankowski.
 • Lubuskie i zachodnio-pomorskie - z miejsca 6 kandyduje Tomasz Aniśko.
 • Wielkopolskie - z miejsca 4 startuje Mirosława Stępień.
 • Łódzkie - z miejsca 4 startuje Magdalena Gałkiewicz.
 • Dolnośląskie i opolskie - z 5 miejsca kandyduje Julia Rokicka.
 • Śląskie - z 6 miejsca startuje Grażyna Kulik.
 • Małopolskie i świętokrzyskie - z 4 miejsca startuje Ewa Sufin-Jacquemart.
 • Podkarpackie - z 4 miejsca startuje Maciej Józefowicz.
 • Lubelskie - z miejsca 4 kandyduje Artur Mazur.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Chcesz podyskutować na ten temat? Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO