Zmarł Irrfan Khan, aktor znany z „Życia Pi”

Od 2018 roku zmagał się z rzadkim nowotworem.

· 2 min read
Zmarł Irrfan Khan, aktor znany z „Życia Pi”

W środę 29 kwietnia 2020 roku w wieku 53 lat zmarł bollywoodzki aktor Irrfan Khan. Artysta znany był z roli dorosłego Pi w oscarowym filmie „Życie Pi” oraz „Slumdogu. Milionerze z ulicy”. We wtorek 28 kwietnia trafił do szpitala w Bombaju z infekcją nerek.

W 2018 roku aktor podał do wiadomości, że zmaga się z bardzo rzadkim guzem neuroendokrynnym. Leczył się w Londynie. O śmierci Khana poinformował na Twitterze reżyser Shoojit Sircar:

W oświadczeniu wydanym przez agencję PR współpracującą z aktorem czytamy:

Zmarł bardzo szybko po tym, jak otrzymał w 2018 roku zaskakujące wieści o wykryciu u niego rzadkiego nowotworu, stoczył wiele walk ze swoją chorobą. Otoczony kochającą rodziną odszedł do nieba, pozostawiając po sobie prawdziwe dziedzictwo.

Od rana gwiazdy Bollywood, celebryci i oficjele składają hołd Irrfanowi Khanowi. „Wielki Khan”, bo tak był zwany przez swoich fanów, mimo ogólnoświatowej rozpoznawalności skupiał się na życiu rodzinnym i duchowym, sprzeciwiał się materializmowi.

Urodzony w 1967 roku w Dżajpurze indyjski artysta zadebiutował w filmie Miry Neiry „Salaam Bombay”. Sławę przyniósł mu „Wojownik” z 2001 roku. Często pojawiał się w światowych produkcjach — m.in. jako inspektor policji w „Slumdogu. Milionerze z Ulicy”, dorosły Pi w  „Życiu Pi”, a także jako Simon Masrani w „Jurassic Park”. Ostatni film z jego udziałem, „Angrezi Medium”, trafił do kin niespełna miesiąc przed śmiercią aktora. Irrfan Khan był żonaty z pisarką Sutapą Sikdar, miał dwóch synów: Babila i Ayana.


Źródła: Onet, independent.co.uk, Filmweb, Gulf News, BBC (Zdjęcie główne)


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO