Zmarł Wiktor Bater

Zmarł nagle, w wieku 53 lat znany polski korespondent telewizyjny i radiowy z Moskwy.

· 1 min read
Zmarł Wiktor Bater

W wieku 53 lat nagle zmarł znany i ceniony polski dziennikarz Wiktor Bater. Był korespondentem wojennym, korespondentem z Rosji. Pracował w wielu polskich mediach. Ostatnio prowadził audycje w Halo.Radio. To właśnie Halo.Radio poinformowało na swoim profilu o jego śmierci.

Szanowni Państwo, Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do...

Gepostet von Halo.Radio am Dienstag, 7. April 2020

Wielki dziennikarz

Przez lata współpracował z Polskim Radiem jako korespondent moskiewski. Następnie również z Moskwy w latach 1999-2007 pracował dla TVN i TVN24. Podczas relacji ze szkoły w Biesłanie, gdzie doszło do ataku terrorystycznego, został lekko ranny.

Pracował również dla Telewizji Polskiej, Polsatu, Radia Zet, Superstacji. Pisał dla Wprost. Ostatnio prowadził audycje w internetowym Halo.Radio. Napisał książkę Nikt nie spodziewa się rzezi (Notatki korespondenta wojennego) w 2008. To właśnie Wiktor Bater w 2010 roku jako pierwszy dziennikarz, poinformował o katastrofie w Smoleńsku. W 2010 roku zdobył nagrodę Grand Press w kategorii News.

Szanowni Państwo,
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater.Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem. Przepełniony nieprawdopodobnym żalem zespół Halo.Radia.

Wpis z profilu FB Halo.Radio

Zdjęcie główne: archiwum/press.pl