Zmarła Krystyna Łybacka

Zmarła była posłanka Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego, była Minister Edukacji Narodowej i Sportu. Doktor nauk matematycznych

· 2 min read
Zmarła Krystyna Łybacka

Po krótkiej chorobie, w wieku 74 lat 20 kwietnia 2020 roku zmarła Krystyna Łybacka, Poznańska posłanka, europosłanka, była minister.

Nagła śmierć

O śmierci Krystyny Łybackiej poinformował Ryszard Zaczyński – były dyrektor biura poselskiego i wieloletni współpracownik Posłanki. Łybacka zmarła nagle po krótkiej chorobie. Oficjalny komunikat głosi, że choroba nie była związana z panującą epidemią.

Działalność

Krystyna Łybacka pochodziła z Poznania, urodziła się w 1946 roku w Jutrosinie. Przez wiele lat zasiadała w Sejmie RP w czasie 7 kadencji. W 2014 roku była europosłanką z ramienia koalicji wyborczej SLD-UP. Uzyskała tytuł doktora nauk matematycznych na Politechnice Poznańskiej, gdzie również prowadziła zajęcia dla studentów.

Krystyna Łybacka już nigdy nikomu nie doradzi co ma robić.Zawsze była wierna SLD.i taką Ją zapamiętam a poznałem Ją w...

Gepostet von Waldemar Witkowski am Montag, 20. April 2020

Łybacka od 1978 roku działała w PZPR. W wolnej Polsce należała do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej (SdPR), a następnie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). W latach 2001 – 2004 pełniła funkcję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w rządzie Leszka Milera. Należała również do Stowarzyszenia Ordynacka. W Parlamencie Europejskim Krystyna Łybacka została uznana za najbardziej pracowitego posła w kategorii edukacja, kultura i media. Tytuł został przyznany przez czasopismo The Parliament Magazine.

Zdjęcie główne: Wikipedia/ Adrian Grycuk


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO