Znamy zwycięzcę Sanremo 2019

Tuż po pierwszej w nocy zakończył się maraton Festiwalu Piosenki Włoskiej, który odbywa się nieprzerwanie od 1951 w San Remo, miasteczku położonym w Ligurii.


Znamy zwycięzcę Sanremo 2019

Po pierwszej w nocy zakończył się maraton Festiwalu Piosenki Włoskiej, który odbywa się nieprzerwanie od 1951 w San Remo, miasteczku położonym w Ligurii.

Przez parę wieczorów odbywały się koncerty wielu znanych i cenionych włoskich artystów, takich jak Ultimo (zwycięzca Sanremo Giovani 2017), Paola Turci, Simone Cristicchi, Lorendana Berta, Il Volo (zwycięzcy Sanremo 2015), Nek, Irama, czy też Einar. Gościnnie wystąpili również Ermal Meta i Fabrizio Moro (zwycięzcy Sanremo 2018, w czasie koncertu duetów, Ermal wystąpił z Simone Cristicchim, zaś Fabrizio z Ultimo), Luis Fonsi, Marco Mengoni (zwycięzca Sanremo 2013) oraz Tom Walker.

Od 5 do 9 lutego wysłuchaliśmy wiele utworów, własnych interpretacji oraz anegdot związanych z najdłużej odbywającym się nieprzerwanie festiwalem muzycznym w Europie i na świecie.

Zwycięzcą rywalizacji oraz zdobywcą nagrody głównej ogłoszony został Alessandro Mahmoud, 26-latek pochodzenia egipskiego. Jego piosenka ''Soldi'' okazała się najlepsza w głosowaniu jury i dziennikarzy. Mahmoud zdobył trzecie miejsce w superfinale, gdzie głosowali widzowie (prawie połowa głosów widzów przypadła Ultimo). To właśnie Ultimo zajął drugie miejsce w rywalizacji. Trzecie miejsce przypadło trio Il Volo.

Na podium nie znalazła się Lorendana Berte. 68-latka zajęła czwarte miejsce i nie dostała się do superfinału. Reakcja zgromadzonych w Teatro Ariston była jednoznaczna. Widzowie wygwizdali wyniki.

Mahmoud przyjął również propozycję reprezentowania swojej ojczyzny na Eurowizji 2019, która odbędzie się w tym roku w Tel-Awiwie. Włoch zaśpiewa swój utwór w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja. Włochy ostatni raz wygrały w 1990 roku.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO